Kitchen of Buo Khao

PERA THAI BODRUM

Bodrum Dibeklihan’da Açıldı!

Pera Thai Kitchen of Bua Khao geçtiğimiz ay Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde hizmet vermeye başladı. İstanbul’un en eski Tayland restoranı olan Pera Thai, 2001 yılından bu yana Thai yemeklerini sevenler için eşsiz lezzetlere imza atıyor.  Taze ve aslına uygun olarak hazırlanan klasik lezzetler, bu yaz Bodrum gastronomi dünyasına damga vuracak.

İstanbul’da açıldığı ilk günden beri, sade, şık ve samimi bir atmosferde, iyi vakit geçirmek ve eşsiz lezzetleri deneyimlemek isteyenlerin buluştuğu bir nokta olan Pera Thai, bu yaz Bodrum Dibeklihan’da sevenleriyle buluşuyor. 23 yıllık gastronomi deneyiminin ardından müdavimlerinin yoğun isteği üzerine Bodrum’da Pera Thai Kitchen of Bua Khao adı altında hizmet vermeye başlayan mekan, Tayland mutfağını sevenleri bir araya getiriyor.

Pera Thai Kitchen of Bua Khao’da, klasik Tayland mutfağına ait yemekler, Tayland’dan getirilen malzemelerle taze ve orijinal reçetelere sadık kalınarak hazırlanıyor. Misafirler Pera Thai’de Tayland mutfağının acı, tatlı, ekşi ve baharatın bir arada kullanılmasıyla elde edilen ve ağırlıklı olarak deniz mahsulleri, aromatik bitkiler, Hindistan cevizi, pirinç çeşitleri ve tropikal meyvelerle harmanlanan yemek ve tatlılarının yanı sıra bar bölümünde hazırlanan imza kokteyllerle de güzel bir akşam geçirme imkânı buluyor. Tüm bunlara ek olarak Thai stilinde, kömür ızgarada pişirilen deniz mahsulleri seçenekleri de bulunuyor. Restoranın menüsünde ayrıca veganlara hitap edebilecek pek çok seçenek de bulunuyor. Bar kısmında ise imza kokteyllerin yanı sıra şurup kullanmadan yapılan mekanın kendine özgü ev yapımı gazozları ve soğuk çayları da misafirlerin eşlikçisi oluyor.

Yaz aylarında dünyanın dört bir yanından misafir ağırlayan Bodrum’un en seçkin noktalarından biri olan, Bodrum Caz Festivali’ne ev sahipliği yapan Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nün içerisinde, büyüleyici bir atmosfere sahip olan Pera Thai Kitchen of Bua Khao’da misafirleri sakin, huzurlu bir atmosfer bekliyor. Mekan, sıcak yaz günlerinde, ağaç gölgelerinin serinliğinde, Bodrum’un kalabalığından ve trafiğinden uzakta adeta bir kaçış noktası. Misafirler kusursuz lezzetleri deneyimlerken, mekanın gizli bir bahçe hissiyatı taşıyan atmosferinde, keyifli yaz akşamlarının tadını çıkaracak. Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nün müdavimi sanatseverler, galerileri gezip ardından Pera Thai Kitchen of Bua Khao’da tatlı bir mola verebilecek.

Pera Thai Kitchen of Bua Khao’nın menüsünde birbirinden lezzetli birçok seçenek bulunuyor. Ana menüde yer alan Por Pia Tod, Chup Pang Tod, Dim Sum, Tod Pun Pla gibi Thai mutfağının olmazda olmaz lezzetlerinin yanı sıra, Tom Yam, Tom Ka çorba çeşitleri ve Som Tam Papaya, Yum Woon Sen, Yum Neua Yang gibi salata seçkileri de bulunuyor. Ayrıca Tahi usulü köriler, noodle yemekleri, pilavlar, ızgara çeşitleri ve spesiyal yemekler de menüde dikkat çekiyor. Tatlı menüsünde ise sıcak yaz günlerinin eşlikçisi sorbet çeşitleri, Thai usulü puding ve Mochi Aisa Khrim de öne çıkan lezzetler arasında yer alıyor.

Pera Thai Kitchen of Bua Khao, bu yaz Bodrum’un tadını Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nün huzurlu, sakin ve keyifli noktasında, eşsiz ve kusursuz lezzetleri deneyimleyerek geçirmek isteyen misafirlerini bekliyor.

PERA THAI Hakkında

İstanbul’un en eski Tayland restoranı Pera Thai, 2001 yılında açıldı. Klasik lezzetler, Taylandlı kadın aşçılar tarafından, taze ve aslına uygun olarak hazırlanıyor.

Menüdeki, ev yapımı köriler ve diğer geleneksel çeşitler, Tayland mutfağını sevenleri bir araya getiriyor.

İlk günden beri, sade, şık ve samimi bir atmosferde, iyi zaman geçirmek isteyenlerin buluştuğu bir nokta olan Pera Thai, kısa sürede Thai Select ödülünü aldı. Günümüzde de yurt içinden ve yurt dışından yapılan değerlendirmelerde önemli övgüler almaktadır.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Hakkında

Ortakent’teki kavşaktan Yalıkavak yönüne dönüp, Yalıkavak yoluna girdikten 2 km sonra soldan Yakaköy’e bir yol ayrılır. Bu ayrımdan itibaren 1500 m sonra sağda, doğa ile bütünleşmiş bir taş yapı ile karşılaşırsınız. Otopark girişindeki taştan babalar üzerindeki iki büyük yoğurt dibeği bu yapıya adını verir: Dibeklihan… Sergiler, konserler gibi çeşitli sanatsal etkinliklerin yanı sıra nişan, düğün, davet benzeri organizasyonlara da ev sahipliği yapan mekanları ve sergi salonları ile ağırlıklı olarak yaz aylarında hizmet veren Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, insanımızın geçmişte ve günümüzde ürettiği güzelliklerin sergilenmesi ve bu güzelliklere gönül verenlerin buluşma noktası olması arzusuyla planlanmış, kültürümüze ve doğaya saygılı bir mekandır.

Rezervasyon İçin: 555 878 33 61

Instagram: @perathaibodrum

Pera Thai Bodrum


Bu kapanacak 10 saniye

tr_TRTurkish
Whatsapp Online Sipariş