İstanbul’un en eski Tayland restoranı olan Pera Thai, Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde hizmet vermeye başladı.

İstanbul’da açıldığı ilk günden beri, sade, şık ve samimi bir atmosferde, iyi vakit geçirmek ve eşsiz lezzetleri deneyimlemek isteyenlerin buluştuğu bir nokta olan Pera Thai, bu yaz Bodrum Dibeklihan’da sevenleriyle buluşuyor. 23 yıllık gastronomi deneyiminin ardından müdavimlerinin yoğun isteği üzerine Bodrum’da Pera Thai Kitchen of Bua Khao adı altında hizmet vermeye başlayan mekan, Tayland mutfağını sevenleri bir araya getiriyor.

Pera Thai Kitchen of Bua Khao’da, klasik Tayland mutfağına ait yemekler, Tayland’dan getirilen malzemelerle taze ve orijinal reçetelere sadık kalınarak hazırlanıyor. Misafirler Pera Thai’de Tayland mutfağının acı, tatlı, ekşi ve baharatın bir arada kullanılmasıyla elde edilen ve ağırlıklı olarak deniz mahsulleri, aromatik bitkiler, Hindistan cevizi, pirinç çeşitleri ve tropikal meyvelerle harmanlanan yemek ve tatlılarının yanı sıra bar bölümünde hazırlanan imza kokteyllerle de güzel bir akşam geçirme imkânı buluyor. Tüm bunlara ek olarak Thai stilinde, kömür ızgarada pişirilen deniz mahsulleri seçenekleri de bulunuyor. Restoranın menüsünde ayrıca veganlara hitap edebilecek pek çok seçenek de bulunuyor. Şurup kullanmadan yapılan mekanın kendine özgü ev yapımı gazozları ve soğuk çayları da misafirlerin eşlikçisi oluyor.

Kaynak: https://www.elle.com.tr/extra/yemek/pera-thai-kitchen-of-bua-khao-bodrum-dibeklihanda-acildi